Rain Soft Suyun Önemi | Rain Soft

SUYUN ÖNEMİ

“Yaşamımızda Unuttuğumuz Ama En Az Oksijen Kadar Hayati Önemi Olan Suyun Değeri”

Bugün kullandığınız su, milyonlarca yıl önce kullanılan suyun aynısıdır. Okullarda da öğrendiğimiz gibi, dünya yüzeyinin 3/4 ‘ü sularla kaplıdır. Fakat bunun sadece yaklaşık %2,8 ‘inin taze su olduğunu biliyor musunuz? Ve dünya suyunun sadece yaklaşık %0,3 ‘ünün insan kullanımına yönelik olduğunu biliyormusunuz?

20.yy’ın son on yılı içinde, dünya nüfusu 1 milyardan fazla artış göstermiştir. Gelecek 50-90 yıl içinde ise, bu artış ikiye katlanacaktır. Ve su kaynakları ihtiyacı da artış gösterecektir. Yeraltı ve içme suyu kaynakları hayati önem taşımaktadır.

Su Kaynakların Önemi
Siz ve tüm aileniz, suyu içmede, pişirmede, duş almada, ev temizlemede, araba yıkamada, evcil hayvanlarınızı beslemede gibi, bir çok ihtiyaçlarda kullanmaktasınız. Gelişmiş ülkelerde bir aile her gün, 1 ton su kullanıyor. Amerika’da geçen yarım yüz yılda su tüketimi %100 artmıştır. Avrupa’da 500 Afrika’da 300’e çıkmıştır. 2020’de bu değerler ikiye katlanacaktır.

Su Kalitesi İle İlgili Kaygılar
Siz ve tüm ailenizin kullandığı su ile ilgili kaygılarınız var ise, yalnız değilsiniz! Amerika’da kurulu Su Kalite Birliği evlerde kullanılan su kaynaklarının güvenli olmadığı görüşündedir. USAToday/CNN/Gallup Poll’a göre görüşülen 100 kişiden 47’si suyu direkt içmemektedir.

Su kalitesi çevre problemlerinde de son derece etkilidir. Endüstriyel bölgeler ve tarım alanlarından gelen suda asit ve diğer kirlilikler mevcuttur. Ve bu yer altına ve yüzeysel su kaynaklarına ulaşmaktadır. Nüfus artışı, şehirde düzenli/düzensiz dağılım, endüstriyel ve tarımsal büyümenin devamlılığı taze su kaynakları için risk yaratmaktadır.

Sudan kaynaklanan salgın hastalıklar, Dünyada yaygındır. Geçtiğimiz 6 yıl içinde Amerika’da ve Avrupa’da kayıtlara geçmiş 10 binlerce vaka vardır. Bazı hastalık vakaları da bakteri içeriklidir.Ölümcül patojenler Belediye su kaynakları içine sızmaktadır.

Bunları Biliyor Musunuz ?

  • Sağlıkçılara göre sağlıklı bir yaşam için vücudumuzun her gün en az 8 bardak suya ihtiyacı vardır. İnsan vücudunun %70’ını su oluşturmaktadır.
  • Doğa yeniden su üretemez. Geri dönüşen su milyonlarca yıl önceki suyun aynısıdır.
  • Her gün, doğada milyonlarca tonluk su güneş ışınları etkisiyle buharlaşmaktadır.
  • Dünya’da 1 kişi, 1 günde 100-300 litre su tüketmektedir.Tuvalet, temizlik ve duş kullanımı da buna dahildir.
  • Yazlıklarda suyun yaklaşık %50-70 ‘i çim sulama, ve bahçe işlerinde kullanılmaktadır.
  • Dünya’da 1 günde içilen su miktarı 5 milyar şişedir.
  • Her yıl Dünya’da 40 milyar litre su tüketilmektedir.

 

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN